Stogo šiltinimas

Šilti namai – tai jaukumo simbolis, kurio norisi kiekvienam. Juk tokiuose labai malonu gyventi. Tačiau ne visiems pavyksta juos „prišildyti“ ir dar sudėtingiau, kad šiluma laikytųsi ilgesnį laiką. Tam turi įtakos ne tik šildymo būdas, bet ir kiti faktoriai. Vienas iš jų yra stogo šiltinimas.

Stogų šiltinimas yra bene svarbiausias dalykas. Todėl, kad patalpose esanti šiluma kyla į viršų ir per stogą „išeina“, jei stogas nėra apšiltintas. Tačiau, jei yra tinkamai atliktas stogo šiltinimas poliuretano putomis arba polistirolu, tai tuomet šiluma laikosi patalpose ilgą laiką. Dėl to ne tik šilta, bet ir šildymas kainuoja mažiau.

Stogų šiltinimas iš vidaus

Namo ar kito pastato stogas yra šiltinamas iš vidaus. Tokių darbų gali prireikti įvairių rūšių stogams, pvz., šlaitinio ar sutapdinto. Skirta ne tik seno tipo pastatams, bet ir A klasės namams (jei statybų metu nebuvo darytas stogo šiltinimas arba tai atlikta nekokybiškai). 

Tiems, kas ketina apšiltinti visą namą, vertėtų žinoti, jog stogas – tai pastato dalis, kurią reikėtų apšiltinti pirmiausiai. O jau kitos namo dalys po to. Todėl, kad šiluma labiausiai išeina pro viršų.

Tiek statant namą, tiek jį renovuojant vertėtų iš karto apgalvoti, ar bus naudojama erdvė po stogu. Todėl, kad nuo tokio sprendimo priklauso, kokį šiltinimo būdą pasirinkti. Juk jeigu palėpės ar mansardos nereikės, tuomet galima daryti paprastesnį šiltinimą. Dažnu atveju tiesiog šiltinamos perdangos arba atliekami tik šiltinimo darbai be apdailos.

Dauguma renovuodami namą stengiasi geriau apšiltinti stogą ir pasidaryti po juo papildomas erdves. Labai dažnai, tai itin pagerina daugelį dalykų. Juk tokioje patalpoje galima įsirengti darbo kabinetą ar poilsio erdvę. Dar vienas privalumas tas, kad toks apšiltinimas didina namo vertę, jei ateityje atsirastų poreikis parduoti tokį nekilnojamo turto objektą.

Dar vienas ypatingas dalykas – tai yra šildymas, už kurį reikės žymiai mažiau mokėti. Juk šiluma išsilaikys, neturės kur „išeiti“, o kuro (pvz., malkų, briketų) reiks žymiai mažiau, taip pat ir elektros, jei turite šilumos siurblį. Taip investicija per labai trumpą laikotarpį atsipirks.

Kad ir koks šiltinimo būdas būtų pasirinktas, bet svarbiausia yra tai, kad visi darbai būtų atlikti itin kokybiškai. O tai gali užtikrinti tik aukšto lygio specialistai. Tad verta kreiptis būtent į juos. Šitaip galėsite būti ramūs ne tik dėl tinkamai atlikto apšiltinimo, bet ir dėl geriausių sprendimų. Taip pat net nekils abejonių dėl to, jog bus parinktos aukštos kokybės medžiagos atsižvelgiant į tai, kuo norėsis šiltinti – polistirolu ar poliuretanu. Tikrai nereikėtų galvoti, jog, pvz., plokščio stogo šiltinimą galima atlikti patiems, nes tai padarius su laiku arba net iš karto išdygsta visos blogybės: pelėsis, drėgmė, plyšiai ir t. t. Suprantama, kad norisi sutaupyti, bet tikrai ne tokia kaina – sumokėtumėte už medžiagas, prarastumėte daug savo laiko stengdamiesi atlikti šiltinimą patys, o galiausiai – koks būtų rezultatas? Patikėkite, retai kada kam tai pavyksta padaryti be jokių neigiamų pasekmių. 

Stogo apšiltinimas poliuretano putomis – kokia kaina?

Stogų šiltinimas būna įvairialypis, priklausomai nuo to, koks yra pastatas ir jo stogas. Taip pat ir nuo to, ar norima ką daryti po stogu, ar ne. Pavyzdžiui, įsirengti palėpės ar mansardos tipo patalpas. Tačiau norai turėtų sutapti su galimybėmis, turima omenyje ne tik finansines, bet ir technines. Juk stogo šiltinimo kaina turi savąsias sudedamąsias dalis atsižvelgiant į stogo tipą ir šiltinimo būdą. Tarkim, plokščių stogų šiltinimas yra vienoks, o štai šlaitinių visiškai kitoks. Nors ir naudojamos tos pačios medžiagos, t. y. apšiltinama poliuretanu. Taip pat kainai daro įtaką darbai, kurie yra vykdomi, o jų kiekis labai priklauso nuo ploto, kurį reikia apšiltinti. Tam, žinoma, gali prireikti ir daugiau medžiagų – ne tik putų, bet ir, pvz., murloto. Be to, darbų irgi gali padaugėti, jei stogas yra gan sudėtingas. Taip kad šiltinimo kaina labai priklauso nuo stogo būklės.

Verta paminėti, jog siekiant A klasės naudingumo klasės, vertėtų apšiltinti ne tik stogą, bet ir visą namą, t. y.: sienas, grindis, pamatus ir t. t. Bus dar šilčiau, o išlaidos už šildymą dar mažesnės. Turbūt kyla klausimas – kodėl būtent sienas ar grindis? Taip jau yra, kad sienos, kurios yra per plonos išspinduliuoja šilumą. Dar yra tokios sienos su tarpais, o pro juos irgi išeina šilumą. Tad tiek vienas, tiek kitas sienas reikėtų apšiltinti, kad šiluma neturėtų kur išeiti, taip pat ir kad šaltis neturėtų galimybės pro kur skverbtis į vidų. Be to, be galo svarbūs yra langai ir durys. Dažnam atrodo, jog jeigu nupirko geros kokybės paketus, tai viskas bus gerai, bet šitaip tikrai ne visada. Todėl, kad reikalingas itin kokybiškas langų ir durų montavimas nepaliekant jokių nesandarumų ir plyšių prie pat palangių ar staktos, o juk pro tokias vietas ir dingsta šiluma, skverbiasi šaltis ir vėjas. Dar grindys, kurios žiemą itin nemaloniai šaltos, o juk norėtųsi vaikščioti basomis ir jausti pėdomis malonią šilumą, ar ne? Tai iš tiesų yra įmanoma, jeigu atlikti kokybišką grindų šiltinimą, bet žymiai daugiau efektyvumo, jei dar yra apšiltinami pamatai. Tačiau geriausias yra viso namo šiltinimas. Tai leis ne tik mėgautis šiluma, bet ir sumažinti išlaidas už šildymą, o dar pagražinti namo išvaizdą ir padidinti namo vertę.