Tik įsivaizduokite namus, kuriuose maloniai šilta ir jauku. Vaikščiojant pėdos nejaučia jokio šalčio, vien tik šiluma ir smagus komfortas. Nuotaika iš karto pasidaro geresnė, labiau atsipalaiduojama ir jau niekur nesinori eiti, juk čia taip gera. Kaip tai įmanoma? Labai paprastai – tam reikalingas grindų apšiltinimas ir daugiau jokių nemalonių pojūčių!
Grindų apšiltinimas gali būti atliekamas įvairių tipų individualiuose būstuose, sodybose. Vienas iš pavyzdžių – karkasinio namo grindų šiltinimas. Ar tai būtų naujos, ar senos statybos pastatas. Apšiltinamos skirtingų rūšių grindys. Jei tai vienaukštis namas, tai tuomet galima šiltinti ant grunto. Taip pat vykdomas ir betoninių grindų šiltinimas. Jei name yra daugiau aukštų, tai šiltinamos pirmo aukšto grindys ir, žinoma, palėpės. Tiesiog gali skirtis šiltinimo sluoksnis.
Jei šiltinamos grindys tarp aukštų, tai tuomet reik plonesnio šiltinimo sluoksnio. Tačiau, jeigu atliekamas grindų šiltinimas, kurios yra virš rūsio, tai tuomet yra būtinas storesnis sluoksnis. Koks būtent – tai priklauso ne tik nuo to, kokio storio norėtų namo šeimininkas (nes juk nuo to gali priklausyti ir kaina), bet ir nuo to, ką rekomenduotų specialistai konkrečiu atveju. Grindys apšiltinamos putomis arba kitomis pasirinktomis medžiagomis.
Kiekvienas namas gali turėti individualius „poreikius“, tad specialistai turėtų apžiūrėti ir susipažinti su visa namo (ypač grindų) informacija. Tad, namo savininkas turėtų pateikti viską, ko paprašytų specialistai (turima omenyje tai, kas susiję su grindimis, pamatais ir kt.). Tuomet jie galės pasiūlyti, kas ir kaip turėtų būti daroma, koks šiltinimo būdas labiausiai tiktų ir kokias medžiagas reikėtų naudoti (pvz., šiltinimas putomis). Taip pat vertėtų aptarti ir tai, ko norėtų namo savininkai – ar tik šiek tiek apšiltinti, kad būtų šilčiau, ar siekti A klasės ir šiltinti maksimaliai. O gal tai būtų tik dalis – vienas iš viso namo apšiltinimo etapų.
Kaip atliekamas grindų apšiltinimas? Tai priklauso nuo šiltinimo būdo pasirinkimo. Tačiau tikrai nėra taip, kad uždedama kažkokia medžiaga ant grindų ir baigta. Tikra ne. Specialistai atvykę į vietą, apžiūri, aptaria su namo savininku – užsakovu, kokie yra norai ir pageidavimai bei lūkesčiai, taip pat finansinės galimybės. Tuomet kartu priima sprendimą, kaip šiltinti – pvz., putomis. Tuomet specialistai pradeda darbus. Iš pradžių vykdomi paruošiamieji darbai, po to atliekamas grindų apšiltinimas, o jau po jo yra užbaigiamieji darbai ir daroma apdaila. Visiems šiems darbams yra naudojamos tik kokybiškos medžiagos ir viskas vykdoma laiku, reikiamais etapais. Tad kiekvienas tokių paslaugų užsakovas gali būti ramus dėl darbų ir medžiagų kokybės. O jau per artimiausią laikotarpį įsitikins, jog viskas buvo atlikta kuo puikiausiai. Juk jaučiasi šiluma ir jokių nemaloniai šaltų pojūčių sklindančių nuo grindų! Tad galima mėgautis jaukia atmosfera namuose.
Kiekvienas žmogus norėdamas apšiltinti grindis savo namuose pagalvoja – gal įmanoma patiems atlikti tokį darbą. Tikrai taip, bet ar tikrai bus įsitikinimas, jog grindų šiltinimas atliktas kokybiškai? Po kurio laiko gali išlįsti problemos, pvz., tam tikrose vietose ir toliau skverbsis šaltis, laikysis drėgmė ir t. t. O juk tokių dalykų galima būtų išvengti, jei darbus atliktų profesionalai. Todėl, kad jie turi patirties, įgūdžius, žino, kokiais atvejais kokius sprendimus priimti ir juos tinkamai įgyvendinti. Kitas svarbus dalykas tas, kad specialistai naudoja tik aukšto lygio kokybės medžiagas. Juk tai yra vienas iš esminių kriterijų norint, kad grindų šiltinimo rezultatas būtų patvarus ir ilgaamžiškas. Kita vertus, nėra daroma tai, ko nereikia. Vienas iš pavyzdžių – kai žmonės darydamiesi patys pridaro daugiau sluoksnių nei reikia ir šitaip išleidžia daugiau pinigų net nepagalvodami, jog tai naudos neatneš, o pinigai bus prarasti. Tai dar viena svari priežastis, kodėl verta kreiptis į profesionalius šiltintojus.
Namuose atlikus kokybišką grindų apšiltinimą atsiranda nemažai gerų dalykų. Tai iš tiesų puikūs privalumai, kurie patinka kiekvienam savininkui:
Šiluma – būtent dėl jos dažniausiai ir daromas grindų apšiltinimas. Ypač, jei būtent grindys yra šalčio priežastis. Savaime aišku, jog gali būti šiltinamos sienos ir stogas bei kitos namo dalys. Tačiau tai priklauso nuo to, pro kur prasiskverbia daugiausia šalčio. Tad apšiltinus grindis namuose iš karto tampa šilčiau. Tai suteikia daugiau komforto, žymiai maloniau būti tokiose patalpose. Šitaip atmosfera namuose tampa itin jauki, tad kiekvienam norisi čia būti – tiek namiškiams, tiek svečiams.
Šildymo išlaidos – labai sumažėjusios. To priežastis – grindų šiltinimas. Ypač, jei buvo apšiltintos grindys esančios virš rūsio arba ant grunto. O juk nuo žemės jausdavosi daugiausiai šalčio. Dėl to reikdavo daugiau šildyti, o tam būdavo išleidžiamos didesnės sumos. Tad šildymas kainuodavo žymiai daugiau. Tačiau po šiltinimo darbų iš karto jaučiamas jo efektyvumas, nes ne tik šilta, bet ir nereikia daug šildyti. Dėl to ir šildymo kaina žymiai mažesnė, kad ir koks šildymo tipas bebūtų – ar kūrenimas kietu kuru (malkomis, briketais), ar šilumos siurblys oras-oras, ar kt. Todėl, kad tiek kieto kuro, tiek elektros reikia žymiai mažiau, o ir šiluma išsilaiko, tad prireikia žymiai rečiau ir mažiau šildyti patalpas.
Išaugusi nekilnojamo turto vertė – didelis pliusas. Namo vertę galima padidinti apšiltinus grindis. Tačiau apšiltinus visą namą vertė dar labiau padidėja. Tai pravartu, jei ateityje prireiktų jį parduoti. Juk kiekvienam pirkėjui svarbu, kad naujajame name būtų ne tik šilta ir jauku, bet ir šildymas kainuotų kuo mažiau. Taip kad iš tikro verta apšiltinti ne tik grindis, bet ir stogą, perdangas, sienas ir kitas namo dalis.
Dar vienas geras dalykas tas, kad tokiu būdu galima gerinti namo naudingumą, t. y. grindų šiltinimas yra daromas, jei siekiama energinės A (+ / ++) klasės. Tokiu atveju vertėtų iš pat pradžių pasidomėti, kokius kriterijus reikėtų atitikti norint pasiekti norimą lygį. Apie tai taip pat galima pasikonsultuoti su profesionalais, kurie pateiktų geriausius sprendimus. Šitaip matytųsi, kiek ir kokių darbų bei medžiagų reikės siekiant užsibrėžto tikslo. Dažnu atveju yra reikalingas ne tik grindų šiltinimas, bet ir sienų, ypač stogo ir perdangų bei oro tarpų apšiltinimas. Taip pat verta paminėti ir duris, langus. Dažniausiai jie yra aukšto lygio kokybės, bet jie gali būti negerai sumontuoti, dėl ko gali atsirasti vietos, pro kurias skverbiasi šaltis, vėjas, o išeina šiluma. Taip pat gali atsirasti skersvėjai. Todėl tai vienas svarbesnių darbų, kuriuos reik patikrinti, o po to, prireikus, pataisyti.
Grindų apšiltinimas – svarbus darbas, kuris turėtų būti atliktas kiekviename name. Tačiau dažnu atveju viskas įsirėžia į finansinius rėmus. Tad tai tikrai būna nelengvas sprendimas. Juk reikia apsispręsti, kokios yra galimybės investuoti, o kiek iš tikro reikėtų investuoti (jei, pvz., norėtųsi siekti aukštesnės A klasės). Kita vertus, tai iš pradžių net nėra žinoma, kiek tokie darbai galėtų kainuoti. O daugiau pasidomėjus paaiškėja, jog grindų apšiltinimo kaina priklauso nuo ploto, kurį reikia apšiltinti, šiltinimo sluoksnio storio ir, žinoma, medžiagų, kurių reikės darbams. Taip pat ir nuo grindų būklės ir rūšies, t. y., reikės atlikti šiltinimą ant grunto ar ant pirmo aukšto grindų, o gal reikia tik palėpės apšiltinimo. Tad, kuo didesnis plotas ir kuo daugiau aukštų, tuo daugiau gali kainuoti grindų apšiltinimas. Tą patį galima pasakyti ir su darbų trukme – kuo daugiau darbų, tuo ilgiau reikės dirbti.
Iš tikro norint sutaupyti vertėtų kreiptis į profesionalius specialistus, kurie užsiima tokiais darbais. Todėl, kad jų atliekamas grindų apšiltinimas turės tik teigiamas pasekmes – bus šilta ir tai leis sutaupyti pinigus, nes nereiks permokėti už šildymą. Tokie yra „2ab“ profesionalai, kurie ne tik atlieka darbą itin kokybiškai ir naudoja tinkamas medžiagas, bet ir gali pateikti geriausius sprendimus. Taip pat atsako į visus rūpimus klausimus ir padeda apsispręsti dėl šiltinimo būdo ir medžiagų pasirinkimo. Tad tikrai galite nedvejoti ir kreiptis į mūsų komandą, kuri padarys viską kuo geriausiai!