Perdangos šiltinimas

Jaukios šilumos norisi kiekvienam, tad neretai ieškomas sprendimas, kaip pradanginti šaltį ir jaustis komfortiškai. Perdangos šiltinimas – puikus būdas turėti šiltesnius namus už mažesnę kainą. Todėl, kad reikia apšiltinti žymiai mažesnį plotą. Kitas privalumas yra tas, jog šiluma išsilaiko ilgesnį laiką, tad galima mėgautis jaukia ir šilta atmosfera. Taip pat džiugu ir tai, jog šildymo kaina sumažėja. 

Perdangų šiltinimas pravartus visiems, nes tai tikrai taupus sprendimas. Tačiau jis gali būti pasirenkamas tik tuomet, kai iš karto yra žinoma, jog palėpėje neketinama gyventi ir įsirengti gyvenamąsias patalpas. Tad vertėtų labai gerai apgalvoti, ar tikrai nenorėsite papildomų erdvių po stogu. Jei jau priėmėte sprendimą ir iš tiesų norite, kad būtų atliktas perdangos šiltinimas, tuomet tokia perdanga tarnaus kaip riba, sauganti šiltą patalpą nuo šalčio.

Kitas dalykas, kodėl perdangos šiltinimas yra geras sprendimas – dėl to, jog paprasčiau atlikti apšiltinimo darbus ir dar tokia palėpė labiau tinkama vėdinimo sistemos įrenginiams ir kitiems dalykams. Tik kad reikėtų turėti omenyje, jog negalima vaikščioti po apšiltintas vietas, dėl to prieš pradedant apšiltinimo darbus reikėtų nutarti, kur vertėtų padaryti specialius takelius vaikščiojimui palėpėje.

Kodėl pravartu šiltinti poliuretano putomis?

Šiltinimo būdų yra įvairiausių, bet vienas geriausių ir optimaliausių yra šiltinimas poliuretano putomis. Perdangą irgi galima šiltinti būtent šitokiu būdu. Toks sprendimas taikomas visiems namams, kad ir kokios būtų perdangos – ar tai medinės, ar betoninės, ar gelžbetoninės. Taip pat neturi reikšmės, kokio senumo pastatas – ar senas, ar tai A klasės namo perdangos šiltinimas. 

Poliuretano putos tuo geros, jog galima šiltinti bet kokios rūšies perdangas. Pvz., perdengimo plokštės gali būti gelžbetoninės arba kitokios. Taip pat nėra skirtumo, koks yra paviršius – turima omenyje, ar yra nelygumų, ar ne. Todėl, kad putos tinkamos visiems atvejams. 

Vienas iš svarbiausių privalumų, dėl kurio verta apšiltinti perdangą – tai yra mažesnės išlaidos už šildymą. Juk šiluma išsilaiko, nebeišeina pro viršų, taip pat neprasiskverbia šaltis ir jokie vėjai nebaisūs. 

Verta paminėti, jog norint, kad namas būtų aukštesnės energinės klasės, tai reikėtų apšiltinti ne tik perdangą, bet ir kitas namo dalis: sienas, grindis, pamatus ir kt. Todėl, kad pro sienas išspinduliuojama šiluma (ypač, jei jos plonos arba yra oro tarpai), o nuo grindų, pamatų jaučiamas šaltis. Tačiau, kaip ką šiltinti – geriausia, kad pasakytų ir pasiūlytų profesionalai. Juk galima rinktis šiltinimo sluoksnio storį. Žinoma, kuo storesnis, tuo geriau ir šilčiau. Tačiau vieniems labiau patinka didesnė šilumos temperatūra namuose, o kitiems geriau, kai vėsiau namuose ir nėra per karšta. Tad verta aptarti su specialistais, kokie yra jūsų poreikiai ir norai dėl šilumos. Savaime aišku, jog turint šilumos siurblį galima reguliuoti temperatūrą nepriklausomai nuo to, koks yra šiltinimo sluoksnis. Tačiau esant kitokiam šildymui reikėtų apmąstyti, ko būtent norisi. Dėl šiltinimo būdo irgi verta konsultuotis, nes vienų namų pastato sienos yra su tarpais, dėl ko geriau yra šiltinti termoputomis. O štai, jei kitokio pobūdžio sienos, tai geriau šiltinti poliuretano putomis. Ši medžiaga tinkama norint ne tik apšiltinti sienas, perdangas, bet ir grindis, pamatus, stogą. Atlikus viso namo apšiltinimą galima pasiekti žymiai aukštesnę naudingumo klasę ir maksimaliai sumažinti išlaidas už šildymą bei džiaugtis maloniai jaukia šiluma kasdien.

Dar vienas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį – tai langai ir durys. Nors tiek langų paketai, tiek durų paketai beveik visada yra pačios aukščiausios kokybės, bet ne tik tai yra svarbiausia. Jeigu yra negerai atlikti montavimo darbai, tai pro plyšius gali skverbtis vėjas ir šaltis. O tai jau nėra malonu ir nuo to gali nukentėti piniginė, nes tokiu atveju didesnės šildymo išlaidos. Tad verta papildomai pasidaryti sandarumo tyrimą ir tokias vietas tinkamai užsandarinti, kad šiluma nebeišeitų ir nesiskverbtų šaltis, vėjas. 

Perdangų šiltinimas – kokia kaina?

Perdangos šiltinimo kaina tikrai mažesnė nei stogo ar kitų dalių šiltinimas. Taip yra dėl to, kad plotas, kurį reikia apšiltinti, yra kur kas mažesnis nei bet kurioje kitoje namo dalyje. Tad drąsiai galima rinktis būtent tokį šiltinimo variantą. Kadangi plotas mažesnis, tai ir šiltinimo medžiagų kiekis irgi mažesnis. Todėl, kad, palyginimui, pvz., šlaitinio stogo šiltinimui prireikia žymiai daugiau medžiagų nei reiktų tik perdangai apšiltinti. 

Savaime aišku, kad perdangos šiltinimo kaina priklauso nuo apšiltinamo ploto. Taip pat ir nuo šiltinimo sluoksnio storio ir parinktų medžiagų bei darbo, jei dirba specialistai. Tokį darbą iš tikro turėtų atlikti profesionalai. Todėl, kad darant patiems gali gautis blogiau ir dažnu atveju taip ir būna. O juk nesinori prarasti pinigus ir savo laiką vien dėlto, kad rezultatas visiškai nedžiugintų, o po to dar ir perdarinėti, šitaip vėl švaistant pinigus. Todėl iš tikro verta kreiptis į savo srities specialistus norint kuo efektyvesnio darbo ir kokybės. Tuo labiau, jog jie dar ir pasiūlo geriausius sprendimus, kurie būtų naudingi namo šeimininkui ir jo piniginei. Svarbiausia, kad jie dirba greitai ir labai kokybiškai, tad per trumpą laiką galėsite džiaugtis puikiais rezultatais!

Ar žinojote, kad perdangos šiltinimas gali padidinti namo vertę? Tikrai taip. Tad galėsite tai turėti omenyje, jei ateityje sugalvotumėte parduoti nekilnojamą turtą. Juk kiekvienam perkančiajam gali būti labai svarbu, kad sąskaitos už šildymą būtų kuo mažesnės, o namuose būtų maloniai šilta ir jauku.