Be galo svarbu kiekvienam žmogui turėti šiltus namus. Tam pasitelkiami įvairūs būdai. Vienas iš jų yra namo sienų oro tarpo šiltinimas. Toks sprendimas pasirenkamas, kai yra žinoma, jog sienose yra tarpas, pro kurį skverbiasi šaltis ir išeina šiluma. Tuomet atliekamas užpildymas putomis. Šitaip daroma mūrinio tipo pastatuose.
Dažnam kyla klausimas – kas yra oro tarpo šiltinimas, kaip jis vykdomas ir kokios medžiagos yra panaudojamos? Toks šiltinimas atliekamas poliuretano putomis arba termovata, o darbams panaudojama speciali įranga. Iš pradžių patikrinama, koks ir kokio dydžio tarpas yra, kiek ir ko reikės. Po to vykdomi atitinkami darbai. Atliekant pastatų šiltinimą į oro tarpą yra įpurškiamos putos prieš tai išgręžiant skylutes sienose atitinkamu atstumu viena nuo kitos. Tos skylutės yra daromos ten, kur yra siūlės, tad visiškai nėra gadinama namo išvaizda. Užpildžius vieno oro tarpo vietą, pereinama prie kitos ir šitaip per visas sienas. Po to tos skylutės užsandarinamos. Tai puiki technologija, kuri leidžia per labai trumpą laiką apšiltinti namo sienas.
Oro tarpų šiltinimas – itin pravartus sprendimas dėl kelių priežasčių.
Viena iš jų yra ta, jog nėra reikalinga išorinė apdaila, kaip kad sienų apšiltinimo iš lauko pusės atveju. Taip yra dėl to, jog yra daromas užpildymas putomis į oro tarpą esantį sienoje. Tad namo fasadas lieka nepakitęs.
Kita priežastis yra tokia, jog medžiagų kiekis žymiai mažesnis nei kad šiltinant kitais būdais. Tad sutaupoma ir laiko, ir pinigų atžvilgiu. Juk tam reikia tik putų ir įrangos, o jais pasirūpina specialistai. Jei, žinoma, norite, kad darbus atliktų profesionalai.
Taip pat ir tai, kad šitaip nesijaučia namuose nei šalčio, nei vėjo, o ir šiluma žymiai ilgiau laikosi. Tad, savaime aišku, jog ir šildymo išlaidos sumažėja.
Tad iš tikro verta rinktis būtent tokį apšiltinimo būdą, jei, žinoma, sienose yra oro tarpas.
Oro tarpo šiltinimas – darbų procesas, kuriam būtinos atitinkamos medžiagos ir įranga. Kadangi tokį darbą tikrai kokybiškai atlieka savo srities specialistai, tai geriau jiems patikėti savo namo apšiltinimą. Kiekvienam, aišku, kyla klausimas, kiek tokie darbai gali kainuoti ir, žinoma, nuo ko priklauso šiltinimo kaina? Vienas iš svarbiausių sudedamųjų yra tarpo dydis sienoje, nes taip išsiaiškinama, kiek reikės medžiagų putoms. Taip pat ir plotas, kurį reiks apšiltinti ir sienų skaičius. Kitas svarbus dalykas yra tai, jog būtinas patikrinimas, ar nereiks valyti tarpų nuo kitų medžiagų, kurios ten gali būti ir dėl kurių gali būti padidėjusi drėgmė. O jei reikalingas valymas, tai tuomet ir darbų kaina padidėja.
Kai kreipiamasi į šiltinimo specialistus, tai gaunamas atsakymas ir pasiūlymas, kiek gali kainuoti atitinkamų pastatų oro tarpų šiltinimas. Tačiau būna ir taip, jog tikslesnį atsakymą jie gali pateikti tik atvykę į vietą, apžiūrėję objektą ir pamatavę oro tarpą bei atlikę apskaičiavimus. Taip pat profesionalai konsultuoja, rekomenduoja, kas geriausiai tiktų ir, žinoma, atsako į rūpimiausius klausimus. Tad užsakovai gauna visą reikiamą informaciją ir lieka patenkinti darbu, nes viskas padaroma itin kokybiškai!
Kodėl nereikėtų apsieiti be oro tarpo užpildymo putomis, jei sienoje yra tarpas, bet norisi tik atlikti apšiltinimą iš lauko ar iš vidinės pusės?
Jei yra tarpas sienoje – tuomet jį reikia būtinai užpildyti. Tačiau to nepadarius, bet apšiltinus iš lauko pusės, tai vis tiek į namus skverbsis šaltis ir vėjas, nes lieka neužpildytas oro tarpas. Taip pat negerai, jei būtų apšiltintos tik vidaus sienos, nes bus ir drėgmės, ir šalčio. Taip kad iš pradžių geriau patikrinti, ar yra oro tarpas ir jį užpildyti, o tik po to daryti papildomai vidaus ar išorės apšiltinimo darbus.
Ar galima dar papildomai apšiltinti namo sienas iš vidaus ir / ar iš lauko?
Taip, tikrai galima. Tačiau tik tuomet, jei to iš tikro reikia. Jei, pvz., siekiama kuo aukštesnės energinės klasės arba jei norisi, kad būtų namuose dar šilčiau.